ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha podpoří 62 miliony Kč chátrající sportoviště

15.11.2016

Praha 15. listopadu - Praha podpoří více než 60 miliony korun chátrající sportoviště. Opravovat se budou sokolovny, kotelny, rozvody vody či elektřiny nebo povrchy sportovišť. O přidělení mimořádných dotací dnes rozhodli pražští radní.

Celkem město rozdělilo mezi 48 žadatelů 62,2 milionů korun. Většina sportovních oddílů či areálů získala řádově statisíce.

Největší částka, pět milionů korun, půjde na opravu kotelny v sokolovně na Vinohradech. Více než tři miliony korun město dá na opravu střechy sokolovny v Řeporyjích, rekonstrukci výměníkové stanice TJ Bohemians Praha na plynovou kotelnu, investice v areálu Českého tenisového svazu nebo plaveckého stadionu v Radlicích.

Kromě vinohradské a řeporyjské sokolovny se budou opravovat sokolovny ve Střešovicích, v Hostivaři, Vršovicích, Petrovicích, na Břevnově, Proseku, Vyšehradě či Žižkově. Bazény chce Praha rekonstruovat kromě Radlic na Slavii a v areálu České zemědělské univerzity.

Kromě sportů se širokou členskou základnou, jako jsou fotbal či tenis, město pomůže s opravami například gymnastům nebo oddílu lakrosu nebo beach volejbalu.

(čtk)