ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pardubice vybraly projektanta na rekonstrukci stadionu

14.11.2016

Pardubice 14. listopadu - Pardubice vybraly projekční firmu pro rekonstrukci letního stadionu a prostoru bývalých jatek. Za vypracování návrhu zaplatí 7,6 milionu korun. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO). Do soutěže se přihlásily dvě společnosti, druhá nabídka byla o čtyři miliony korun dražší. Termín výstavby město zatím nemá.

"Mám-li být upřímná, vítězná firma nás oslovila cenou. Reference, které byly velice náročné, splnili oba uchazeči," řekla náměstkyně.

S firmou JIKA - CZ město do konce roku podepíše smlouvu. Firma bude mít na starosti i architektonický dozor. Radnice chce v příštím roce vypsat tendr na stavební firmu a mít platné stavební povolení. Na proměnu celé lokality si vezme úvěr, počítá s penězi z rozpočtu a také dotacemi, například od fotbalové asociace.

"Kdy by mohla začít samotná přestavba, je zejména otázkou peněz. Město zcela jistě nebude hlavním investorem," řekl Charvát.

Projektanti předloží návrh, jak opravit hrací plochu a západní tribunu. Nové mají být východní, severní a jižní tribuny, zpevněné plochy a budova technického zázemí. Vedle stadionu s kapacitou 4600 diváků vznikne tréninková plocha.

V lokalitě bývalých jatek město vybuduje dvě hřiště, které budou využívat sportovní kluby a veřejnost. Architekti tam také navrhnou dětské hřiště a plochu pro letní kino a veřejné akce. Fotbalové hřiště na letním stadionu bude mít po přestavbě parametry pro zápasy druhé ligy.

Letní stadion v 30. letech projektoval architekt Karel Řepa. Město musí zachovat a opravit Bránu borců a malou tribunu, která se společně s hlavní tribunou stala na podnět místních aktivistů kulturní památkou. Původně náměstkyně prosazovala zboření brány a na prázdné ploše navrhovala zbudovat parkoviště.

(čtk)