ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Hrušovanech postaví nový přestupní uzel

14.11.2016

Hrušovany nad Jevišovkou (Znojemsko) 14. listopadu - V Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku se cestující dočkají nového a výrazně komfortnějšího přestupního uzlu. Za několik milionů korun zde vzniknou u vlakového nádraží přístřešky chránící před deštěm a nové autobusové zastávky. Podle Zdeňka Komůrky ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje se bude stavět příští, případně přespříští rok.

"Nyní jsme vypsali výběrové řízení na projektovou dokumentaci. Uvidíme, jak to půjde rychle. Vzhledem k dotacím musíme mít hotovo nejpozději v roce 2018. Stavba by měla trvat tři čtyři měsíce," řekl Komůrka ČTK.

Starosta Miroslav Miloš přestavbu vítá, protože současný stav je spíše neutěšený a autobusovou zastávku tvoří jen označník s jízdním řádem. "Musíme udělat obratiště autobusu, které je teď spíš improvizované, jen na zpevněné ploše. Dopravní prostor není ani nějak členěný. Vzniknou zde nové zastávky s přístřešky, aby měli lidé přestup příjemnější," uvedl Komůrka.

Od železniční stanice odjíždějí autobusové linky do Znojma, do Brna, do rakouského Laa i do samotných Hrušovan, které jsou od nádraží vzdálené zhruba tři kilometry.

V příštím roce se počítá i s revitalizací železnice ze Znojma do Břeclavi, která má zrychlit cestu mezi oběma městy, mezi nimiž Hrušovany leží.

(čtk)