ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Slaný hledá nové využití pro bývalý okresní dům

14.11.2016

Slaný (Kladensko) 14. listopadu - Město Slaný na Kladensku hledá nové využití pro bývalý okresní dům. Jednou z možností je knihovna, další náměty bude radnice řešit s obyvateli, chystá dotazníkový průzkum i diskuze. Celkem může stát úprava budovy desítky milionů korun. ČTK to řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Bývalý okresní dům je nyní delší dobu nevyužívaný. Je tam i společenský sál, který chce město opravit možná už příští rok. "Rada schválila záměr rekonstrukce stropu, záležet samozřejmě bude na rozpočtu města a na tom, zda získáme dotaci," uvedl starosta.

Radní nedávno odložili původní plán využití objektu pro potřeby Knihovny Václava Štecha Slaný. Jedním z důvodů byla i očekávaná ekonomická náročnost provozu. Není ale vyloučeno, že se město k tomuto návrhu vrátí.

Budova ve Wilsonově ulici byla dokončena v roce 1902. Novorenesanční objekt navrhl architekt Jan Vejrych, na sochařské výzdobě interiéru se podílel sochař Antonín Popp. V minulosti zde sídlil Okresní úřad okresu Slaný.

(čtk)