ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kadaň nechá rozšířit chodník u radnice, chce oživit náměstí

11.11.2016

Kadaň (Chomutovsko) 11. listopadu - K oživení náměstí v Kadani na Chomutovsku má vést výměna dlažby a rozšíření chodníku v okolí radnice, které chystá město na příští rok. Starou betonovou dlažbu za pochozí žulu vyměňují nyní stavbaři ve Švermově ulici, která k náměstí přímo přiléhá. Kompletně by dlažba ve všech částech náměstí měla být vyměněna do roku 2019, řekl ČTK starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS).

"V dalších letech budeme pokračovat ve výměně zámkové dlažby na náměstí. V roce 2017 na podzim by to mělo být od lékárny až po kola Hnízdil, což je taková ta nejdelší část," řekl Kulhánek. Podle něj se také rozšíří prostor pro chodce, i pro provozovny, které chtějí mít předzahrádku.

O přesné podobě rekonstrukce a nových povrchů město jedná s Národním památkovým ústavem. Nový vzhled chodníků by měl lépe odpovídat památkové zóně v centru města, ale současně by měl být pro chodce pohodlný. Výměně bude přecházet rekonstrukce inženýrských sítí po celém obvodu náměstí.

První etapa rekonstrukce pěší zóny v historické Švermově ulici se již blíží ke konci, druhou etapou budou práce pokračovat na jaře. Tam nechalo město zašlou zámkovou dlažbu vyměnit za přírodní kámen za devět milionů korun. Život na náměstí letos Kadaň podpořila i pořízením městské předzahrádky, kterou nabídla k pronájmu podnikatelům.

(čtk)