ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Sokolově začala demolice bývalé školy

10.11.2016

Sokolov 10. listopadu - V Sokolově v listopadu začala demolice objektu bývalé 4. základní školy. Na místě budovy, která je opuštěná od roku 2012, by měl vyrůst městský domov pro seniory. Starý objekt bude bourán s ohledem na obyvatele bytových domů, které s bývalou školou těsně sousedí, řekl ČTK starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

"Objekt bývalé 'čtyřky' jsme předali firmě a demolice již začala. Objekt je oplocený a z budovy jsou postupně odstraňována okna a další části," řekl Picka. Po frekventované ulici Sokolovská, kde budova stojí, by měli opatrně projíždět i řidiči, ačkoli demolice provoz na silnici přímo neomezí. Zcela srovnána se zemí by měla být bývalá škola nejpozději do konce roku. Stát zůstane pouze tělocvična a bývalá jídelna, která bude využita jako stacionář pro postižené Mateřídouška.

Pro demolici se zastupitelstvo rozhodlo poté, co se pro starý dům nepodařilo najít žádné vhodné využití. Zájemce o koupi budovy město odmítlo s obavou, že by na místě mohla vzniknout ubytovna pro nepřizpůsobivé. Shodu našli zastupitelé až nad záměrem vybudovat na místě domov pro seniory s nepřetržitou péčí, který ve městě dosud není. Stomilionová investice do jeho výstavby bude pro město výhodnější, než se snažit budovu rekonstruovat.

Aktuálně se pro výstavbu domova zpracovává projektová dokumentace, hotova by měla být na jaře příštího roku. Město po projektantovi požadovalo, aby měli senioři v domově maximální komfort - pokoje tak budou jednolůžkové nebo maximálně dvoulůžkové, bezbariérové a s vlastním sociálním zařízením. Stavba by mohla začít v druhé polovině roku 2017.

(čtk)