ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Strojírenské Vítkovice prodávají v aukci vybrané nemovitosti

09.11.2016

Ostrava 9. listopadu - Strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group zahájila prodej svých vybraných nemovitostí. Bude je prodávat v aukcích. Jde o pozemky i budovy, ve vyvolávacích cenách mají dohromady hodnotu zhruba 16 milionů korun. Podle firmy jde o plánovaný prodej zbytečného majetku. ČTK to sdělila mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

"Jde o transparentní prodej vytipovaných nemovitostí, konkrétně z majetku společností Vítkovice, a.s., a Vítkovice Doprava formou veřejné dražby organizované Ostravskou aukční síní," uvedla Kijonková.

V aukční nabídce mají Vítkovice 28 budov a pozemků. Dražba se bude konat 8. prosince prostřednictvím elektronického dražebního systému na www.realdrazby.cz. Podle mluvčí už skupina na prodejích pracuje několik měsíců. V aukční nabídce jsou nyní například starší třípodlažní zděná administrativní budova v Ostravě-Vítkovicích, prvorepubliková vila s pozemkem, průmyslové pozemky i pozemky v obytných zonách.

"Nejde o žádnou výjimku, ale systémový krok v rámci takzvaného divestičního programu, se kterým jsou obeznámeny i banky. Ten zahrnuje plánovaný prodej zbytečného majetku i některých zbytných dcer," uvedla Kijonková. Skupina podle ní uvažuje o prodeji společnosti Vítkovice Recycling, která se zabývá výkupem a zpracováním kovového odpadu. Skupina rovněž hledá partnery pro dceřiné firmy, které jsou v insolvenci.

Strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group má přes 30 firem se zhruba 8000 zaměstnanci. Loni měla obrat zhruba 14 miliard korun a konsolidovaný zisk 479 milionů korun. Letos se však některé její společnosti dostaly do problémů a tři firmy, Vítkovice Power Engineering, Vítkovice Envi a Vítkovice Gearworks, skončily v úpadku. Hlavním vlastníkem skupiny je Jan Světlík.

(čtk)