ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kraslice koupí opuštěné domy v centru, mohly by tam být byty

08.11.2016

Kraslice (Sokolovsko) 8. listopadu - Zastupitelé Kraslic na Sokolovsku rozhodli o odkupu dvou opuštěných domů v centru města. Bývalé ředitelství podniku Krajka s přilehlou podnikovou prodejnou v posledních letech chátralo. Město chce domy koupit za 2,9 milionu korun, v budoucnu by tam mohly vzniknout byty nebo například zázemí pro muzeum či uměleckou školu. ČTK to řekl starosta Kraslic Roman Kotilínek (Úsvit).

"Soukromý vlastník nám objekty nabídl ke koupi. Nyní se bude dávat dohromady text kupní smlouvy. Její součástí bude i podmínka, že část kupní ceny uhradíme až poté, co budou objekty vyklizeny od nepořádku a černých skládek. O objekty se léta nikdo nestaral, takže se tam objevila spousta odpadu," řekl Kotilínek.

Po rekonstrukci by v budoucnu v domech na náměstí T. G. Masaryka mohly vzniknout městské nájemní byty, které by město mohlo nabízet například mladým lidem, kteří do Kraslic přicházejí za prací. "Bydlet v Kraslicích by ale mohli i lidé, kteří dojíždějí za prací do Německa. Uvažujeme i o tom, že by tam mohly být i malometrážní byty pro seniory," doplnil Kotilínek. Své místo by v rozměrných objektech mohlo najít i městské muzeum nebo učebny základní umělecké školy.

Cenu 2,9 milionu určil znalecký posudek. O tom, kolik město bude muset do domů investovat, zatím není jasno. Po koupi si chtějí Kraslice nechat zpracovat urbanistickou studii, která by měla ukázat, zda bude výhodnější přestavba, nebo třeba částečná demolice.

Opuštěné domy jsou v lokalitě tři, město zatím schválilo koupi dvou z nich. O třetí nemovitost má zájem jiný kupec, pokud by se ale obchod neuskutečnil, město by následně jednalo i o koupi třetího domu.

(čtk)