ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kolín odkládá stavbu sportovní haly

08.11.2016

Kolín 8. listopadu - Kolín odkládá stavbu menší montované sportovní haly zhruba za dvacet milionů korun v městské části Borky. Podle původního plánu měla stavba začít příští rok, o dotaci chtěli koncem tohoto nebo začátkem příštího roku zažádat sami sportovci. Podle místostarosty Kolína Michaela Kašpara ale bude lepší, když se řádně připraví dokumentace.

"Chceme podrobně propracovat veškerou dokumentaci k projektu, abychom v budoucnu nenarazili na nějaké další neplánované výdaje. Věříme, že díky podrobné dokumentaci zvýšíme šanci získat dotaci na maximum," řekl Kašpar.

S nápadem postavit sportovní halu pro florbal, házenou, futsal a volejbal přišli sportovci, kteří v Kolíně nemají zázemí a na domácí zápasy musí vyjíždět mimo město. O dotaci chtěli sportovci zažádat na přelomu roku, město je chtělo podpořit vypracováním projektové dokumentace. Po společném setkání, které se uskutečnilo minulý týden, se sportovci s městem dohodli na tom, že bude lepší řádně vypracovat veškeré dokumenty, a zvýšit tak šanci na získání dotace. "Chceme, aby příští rok bylo naprojektováno a bylo vydané stavební povolení. Stavět by se začalo v roce 2018," dodal Kašpar.

Kolín do budoucna plánuje postavit i velkou sportovní halu v areálu Vodního světa, podle Kašpara nemá stavba menší sportovní haly na plány vliv. "Menší hala nepočítá s využitím pro basketbalisty nebo například pro pořádání koncertů. Bude určena pro menší sporty, které v Kolíně provozuje přes 500 lidí," zdůvodnil Kašpar, proč chce město stavět obě haly.

(čtk)