ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pošta zrušila aukci bývalého kláštera za 420 milionů

07.11.2016

Praha 7. listopadu - Česká pošta dnes zrušila elektronickou aukci bývalého kláštera benediktinek na pražském Smíchově s vyvolávací cenou 420 milionů Kč. Závaznou nabídku předložila pouze jedna firma, ale s formálními chybami, proto do aukce nemohla být zařazena. ČTK to řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

"Česká pošta v souladu s pravidly prodeje nepotřebného majetku tak, jak tomu bylo i v minulosti, připravuje další nabídku prodeje tohoto objektu," uvedl Vitík.

Pošta v posledních letech novorománský komplex z 19. století využívala jako depozitář sbírek Poštovního muzea. Sbírky ale postupně stěhuje do jiného objektu. Stát bývalý klášter koupil v roce 1919 prostřednictvím ministerstva pošt a telekomunikací, od roku 1931 sloužil pro potřeby muzea.

Podle dnešních Lidových novin je budoucí využití objektu omezené. Areál vyžaduje rekonstrukci, je památkově chráněný a jeho část, kostel svatého Gabriela, má i nadále sloužit ke konání bohoslužeb.

Česká pošta nemohla několik let svůj zbytný majetek prodávat kvůli zvažovanému převodu na akciovou společnost. Tento záměr vláda zrušila na konci roku 2014.

(čtk)