ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Frenštát pod Radhoštěm pokračuje v regeneraci sídliště

07.11.2016

Frenštát pod Radhoštěm (Novojičínsko) 7. listopadu - Město Frenštát pod Radhoštěm na Novojičínsku pokračuje v regeneraci panelového sídliště Rožnovská/Františka Horečky. Začala už v roce 2013, v letošní šesté etapě, která přijde na 6,2 milionu korun, se mimo jiné budují nová parkovací místa, chodníky a veřejné osvětlení či vysazuje zeleň. ČTK to sdělila mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.

Práce na šesté etapě regenerace sídliště by měly být hotovy do poloviny prosince. Dělá je firma Colas CZ a město na ně získalo čtyřmilionovou dotaci z Programu regenerace panelových sídlišť ministerstva pro místní rozvoj. "Je nutné počítat s tím, že některé dokončovací práce, jako například výsadba stromů a další zeleně, budou dokončeny na jaře 2017," uvedl Jiří Skála z frenštátského odboru investic a rozvoje.

Celkově už náklady na úpravy sídliště přesáhly 20 milionů korun, přičemž z 56 procent je pokryly dotace. Město připravuje sedmou etapu projektu, kterou už projednalo s obyvateli a na niž chce opět získat dotaci. "Nyní se zpracovává projektová dokumentace," doplnil Skála.

(čtk)