ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Armex pokračuje v přípravě zóny Lovosice

07.11.2016

Lovosice (Litoměřicko) 7. listopadu - V Lovosicích na Litoměřicku může vzniknout druhá průmyslová zóna. Záměr společnosti Armex Oil nebude krajský úřad posuzovat podle zákona o vlivu stavby na životní prostředí (EIA). Vyplývá to z informací zveřejněných na úřední desce úřadu. Děčínský obchodník s ropnými produkty plánuje v zóně zaměstnat až 3600 lidí.

"Z oznámení záměru je patrné, že vlivy na jednotlivé složky životního prostředí a vlivy na obyvatelstvo a veřejné zdraví jsou nevýznamné," uvádí se v odůvodnění rozhodnutí.

Firma chce v Lovosicích postavit průmyslovou zónu, ve které budou čtyři haly. Ze záměru vyplývá, že v jedné z hal má být sklad a logistické zázemí. Další má sloužit pro výrobu kompresorů s dieselovými a elektrickými motory, třetí bude sloužit jako lakovna a výrobna drobných autodílů a čtvrtá počítá s výrobou kovových a svařovaných systémů. V každé hale má být také administrativní vestavba s kancelářemi, šatnami, sociálním zařízením, popřípadě jídelnou zaměstnanců.

V projektu je navrženo 754 parkovacích míst a sadové úpravy. Vzniknout by měl terénní val, který má tvořit spolu se stromy a keři optickou bariéru. Navrženy jsou také tři retenční nádrže na dešťovou vodu.

"Plán výstavby průmyslové zóny tak, jak je v současné době navržen, počítá s tím, že ve čtyřech halách by mělo vzniknout zhruba 3600 pracovních míst. V závislosti na průběhu povolovacích řízení předpokládáme, že výstavba průmyslové zóny by mohla být zahájena v 2. polovině roku 2017. Dokončení pak předpokládáme v první polovině roku 2019," řekl ČTK před dvěma měsíci mluvčí společnosti Martin Jonáš. Pozemek pro budoucí zónu má rozlohu 32 hektarů.

V Lovosicích už jedna průmyslová zóna poblíž dálnice D8 je. Investoři tam vytvořili zhruba 1500 míst, další dvanáctihektarová zóna je v areálu bývalého cukrovaru. Zóna děčínské petrochemické společnosti má mít zhruba 32 hektarů.

Armex Oil, třetí největší distributor pohonných hmot v Česku, rozšiřuje své aktivity v regionu. Nedávno v dražbě koupil od města hotelový a rekreační komplex Maxičky nad Děčínem za 15 milionů korun, dalších 200 milionů korun tam plánuje investovat.

(čtk)