ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Rožnov p.R. chystá přístavbu budovy městské knihovny

06.11.2016

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) 6. listopadu - Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku plánuje přístavbu budovy městské knihovny. Její prostory jsou již nedostatečné. Soutěž na architektonické řešení přístavby zná svého vítěze, sdělil ČTK mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Knihovna má k dispozici plochu pro uživatele a zaměstnance necelých 400 metrů čtverečních, potřebovala by minimálně dvojnásobek. "Na nedostatečné prostory upozorňujeme již přibližně dvě desetiletí. Stěhování do jiných prostor nebo vybudování nového objektu je v současné době opravdu nereálné. Proto i my vnímáme jako jednu z možností, jak kritický stav s nedostatkem prostoru řešit, realizaci přístavby," řekl již dříve ředitel knihovny Pavel Zajíc.

Stavba samotná by mohla začít na jaře 2018. "Harmonogram bude závislý na tom, zda se neúspěšní předkladatelé návrhů přístavby knihovny proti rozhodnutí rady města odvolají, či nikoliv. V ideálním případě bude moci vítězný architekt od nového roku připravovat dokumentaci pro stavební povolení, respektive pro zhotovitele stavby, což by mělo být hotovo do jednoho roku. Na jaře 2018 by pak po výběrovém řízení na zhotovitele stavby mohlo být započato se samotnou realizací přístavby budovy Městské knihovny Rožnov," uvedl architekt města Jan Horký.

Vítěze soutěže vybrala odborná porota složená ze zástupců města i autorizovaných architektů. Autora nejlepšího architektonického návrhu ještě musí potvrdit radní města. "Výsledky soutěže ale budou zveřejněny až po potvrzení doporučení poroty a schválení vítěze radou města ve středu 16. listopadu. Poté bude zveřejněn vítěz soutěže a také zrealizujeme výstavu všech soutěžních návrhů včetně zdůvodnění, proč byly některé návrhy oceněny," uvedla místostarostka Kristýna Kosová (Zdravý Rožnov).

Město chystá také stavbu víceúčelového kulturního centra. Odborná porota v soutěži na zpracování urbanisticko-architektonického řešení centra vybrala čtyři ze 13 návrhů, které postoupily do druhého kola.

Lepší podmínky pro knihovnu řeší také nedaleké Valašské Meziříčí, které ji chce přesunout do objektu Kina Svět a vytvořit zde komunitní centrum.

(čtk)