ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Slaný chystá v základních školách stavební úpravy

05.11.2016

Slaný (Kladensko) 5. listopadu - Slaný chystá ve třech základních školách stavební úpravy přibližně za 35 milionů korun. Přibudou nové třídy pro výuku odborných, hlavně přírodovědných předmětů. Tím se zvýší i kapacita škol, která sice podle norem stačí, ale kvůli stoupající potřebě učeben pro předměty, kdy se děti dělí do skupin, reálně kapacita chybí. ČTK to řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS). Nové třídy by dětem mohly začít sloužit už příští rok.

Učebny vzniknou ve dvou půdních vestavbách a jedné přístavbě na třech slánských základních školách. Až 85 procent nákladů by měla pokrýt evropská dotace. V nově vzniklých a vybavených učebnách se žáci budou učit především fyziku, chemii a zeměpis. "Uvolní se tak kmenové třídy," uvedl starosta. Tím škola získá rezervu, protože nyní podle demografického vývoje bude z devátých tříd odcházet méně žáků, než nastoupí do prvních, ve školách tedy bude třeba více míst.

Slánské školy mají kapacitu zhruba 2000 žáků. Město už o dotace na nové učebny letos jednou požádalo, ale právě i proto, že mají školy oficiálně dostatečnou kapacitu, dotaci nezískalo.

(čtk)