ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Vsetín zboří tři městské objekty, i kvůli Lidovému domu

04.11.2016

Vsetín 4. listopadu - Vsetínská radnice dá zbořit tři městské objekty v centru. K zemi půjde domek a garáž sousedící s Lidovým domem, ve kterém bude od příštího roku jediná herna se sázkovými hrami a loteriemi ve Vsetíně. Zbořen bude také bývalý sklad v Nádražní ulici stojící v sousedství budovy vlakového nádraží. Bourací práce by měly být dokončeny do Vánoc, sdělila dnes ČTK mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

"Důvodem ke zbourání budov v bezprostřední blízkosti Lidového domu je nutnost získání volné plochy pro budoucí stavbu osvětleného parkoviště pro Lidový dům a také kanalizace odvodňující střešní svody Lidového domu po případné rekonstrukci," uvedla mluvčí.

"Nově vzniklá proluka bude ohraničena provizorním oplocením a plocha vyštěrkována betonovým recyklátem. Po dobu rekonstrukce vnitřních prostor Lidového domu ji bude používat stavební firma jako odstavnou plochu," řekl místostarosta Tomáš Pifka (STAN). Po ukončení stavebních prací v Lidovém domě bude plocha upravena pro veřejné parkování. Demoliční práce by měly začít v nejbližších dnech. "Předpokládáme, že bude nutné uzavřít chodník vedoucí kolem bouraného objektu. Žádáme proto občany, aby respektovali provizorní oplocení a přešli na druhou stranu komunikace na chodník kolem pošty," uvedl místostarosta.

Jedinou hernu ve Vsetíně bude provozovat společnost Helvet Gastro se sídlem v Praze. Kromě divadelního sálu a hudebního klubu Tři opice jí bude k dispozici celá budova Lidového domu. Objekt je podle vedení města dostatečně vzdálený od obytných domů, okolí je přehledné a může být pod kontrolou městské policie a kamerového systému. Budova je dlouhodobě nevyužitá. Firma bude investovat do interiéru budovy, město spraví fasádu budovy a okna. Omezení hazardu ve městě stanovila vyhláška, která platí od ledna, současní provozovatelé tak měli rok na to, aby ukončili svou činnost. Ve městě ještě letos fungovalo 32 heren s 265 hracími automaty.

V Nádražní ulici se bude bourat bývalý sklad. V souvislosti s připravovanou stavbou nákupní galerie v místě současné budovy Valatrans se investor s městem dohodly, že město poskytne Valatransu plochu pro zařízení staveniště, uvedla mluvčí. "K demolici této budovy by stejně došlo v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí celého vsetínského nádraží, takže ji odstraníme jen o něco dříve," řekl Pifka.

(čtk)