ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ostrožská Nová Ves staví novou radnici a knihovnu

04.11.2016

Ostrožská Nová Ves (Uherskohradišťsko) 4. listopadu - Ostrožská Nová Ves na Uherskohradišťsku staví novou radnici a knihovnu za 63 milionů korun. Akce zahrnuje také opravu objektu bývalého kina z roku 1970. Stavba by měla být hotová nejpozději za rok, řekl dnes ČTK starosta obce Pavel Botek (KDU-ČSL).

"Původně jsme předpokládali, že budeme stavět pouze knihovnu, která byla do té doby v nevyhovujícím provizoriu. Když jsme zjistili náklady na ni, rozhodli jsme se jít do projektu zahrnujícího i obecní úřad. Současná budova obecního úřadu je totiž 150 až 200 let stará, je ještě z vepřovic. Je tady nevyhovující úplně všechno, hygienické zázemí, spotřeba energií a podobně," uvedl Botek.

Obec s 3430 obyvateli bude mít po dokončení stavby moderní knihovnu i sídlo obecního úřadu s obřadní síní. Nové zázemí získají kromě úředníků i pracovníci pošty. Rekonstrukcí bývalého kina vznikne prostor pro pořádání kulturních akcí se sálem a zázemím pro návštěvníky a účinkující. Obec chce pro kulturní akce využít i zahradu mezi knihovnou a obecním úřadem a bývalým kinem.

Stavba začala v dubnu. Podle Botka je nejdále oprava bývalého kina, kde jsou hotové některé rozvody a vyměněná okna. Dokončena je hrubá stavba knihovny, kde dělníci dokončují střechu a pracují na fasádě a oknech. "Novostavbu úřadu malinko zdrželo zakládání stavby, protože jsme narazili na hluboké historické sklepení. Museli jsme odtud odvézt odpad a změnit systém zakládání," řekl Botek. Hrubá stavba radnice by měla být hotová do konce roku.

Ostrožská Nová Ves si podle Botka na tuto investiční akci vzala padesátimilionový úvěr. Radnice letos počítá s investicemi za 46,7 milionu korun, 20 milionů půjde na stavbu radnice a knihovny a opravu bývalého kina. Schválený rozpočet obce na letošní rok počítá s příjmy 52,75 milionu a výdaji 76,25 milionu korun. Schodek 23,5 milionu korun je kryt úvěrem a zůstatkem na účtu z předchozího roku.

(čtk)