ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Přípravu pozemků pro areál IZS v Ostrově se protáhne

02.11.2016

Ostrov (Karlovarsko) 2. listopadu - Přípravu pozemků pro výstavbu areálu složek Integrovaného záchranného systému (IZS) v Ostrově na Karlovarsku prodlouží problémy s podmáčeným podložím. Přivedení inženýrských sítí do areálu v ulici Jáchymovská mělo být hotovo do konce října, nyní rada města stanovila termín do konce roku. Stavba se také o 1,3 milionu prodraží, řekla dnes novinářům mluvčí ostrovské radnice Zdeňka Newiaková.

"V budoucím areálu složek IZS zajišťuje město Ostrov kompletní zasíťování. To znamená vybudování dešťové i splaškové kanalizace, vodovodu a teplovodní přípojky. Současně zajistí i napojení na ulici Jáchymovská dvěma vjezdy a také vybudování veřejného osvětlení. Celková investice je zde zhruba 11 milionů korun," řekla Newiaková.

Na místě se již před zahájením stavby dělaly geologické průzkumy, skutečný stav podloží ale neukázaly.

"Zpoždění stavby ze strany města Ostrov by ale nijak nemělo ovlivnit dostavbu budovy záchranky, kterou v areálu realizuje Karlovarský kraj," ujistil místostarosta Ostrova Libor Bílek (nez.). Budova záchranné soužby je první stavbou, která v areálu vzniká. Provoz by měla zahájit počátkem roku 2017.

V příštím roce by v Jáchymovské ulici měla začít výstavba zázemí pro ostrovské dobrovolné hasiče a městskou policii, následně by tam mělo vzniknout i středisko profesionálních hasičů. Důvodem pro vznik nového areálu záchranných složek je mimo jiné dojezd hasičů a záchranky například k nehodám na silnici I/13, ale i do rozvíjející se ostrovské průmyslové zóny. V Ostrově měli dosud stanici jen dobrovolní hasiči, nejbližší výjezdová základna záchranky je v Jáchymově.

(čtk)