ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Benešov chce prodat restauraci Nová Myslivna na Konopišti

01.11.2016

Konopiště (Benešovsko) 1. listopadu - Benešov chce prodat restauraci a hotel Nová Myslivna na Konopišti. Objekt znalecká kancelář ohodnotila na 12 milionů korun, podstatnou část ceny tvoří pozemek. Radnice si nechala k odprodeji zpracovat dokumentaci a bude hledat zájemce o koupi, řekl ČTK starosta Petr Hostek (ČSSD).

"Dvanáct milionů je cena, kterou stanovil znalecký posudek, a my se samozřejmě budeme od této ceny odrážet," uvedl Hostek. Objekt je podle něj "velmi komplikovaný" a bude potřebovat zásadní rekonstrukci. Investovat je zapotřebí hlavně do čističky. Problém je i s vodním zdrojem, který má provozovna společný s Lesy České republiky a dalšími odběrateli.

Budova, která vznikla na přelomu 60. a 70. let minulého století, se nachází v bezprostřední blízkosti centrálního parkoviště pod zámkem Konopiště. Jde o prosklenou dřevostavbu, která je energeticky velmi náročná. Současný nájemce ji provozuje jen během letní sezony.

Podle Hostka není celoroční provoz zřejmě ekonomicky udržitelný. "I kdyby se to zateplilo a stala se z toho energeticky velmi úsporná záležitost, tak když bude minus deset a Konopiště bude zavřené, kdo tam přijde?" namítl. Majitel provozovatelské firmy Jiří Stibůrek ČTK sdělil, že budova je v těchto dnech už uzavřena a je připravována na zimní období.

(čtk)