ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kladenský zimní stadion bude mít do tří let novou střechu

01.11.2016

Kladno 1. listopadu - Kladenský zimní stadion bude mít do tří let novou střechu. Současná je stará 57 let let a je ve špatném technickém stavu. Podle odborných posudků může střecha z ocelové konstrukce sloužit ještě tři roky. Město připravuje projekt na novou, stát by měla podle předběžných odhadů 40 až 60 milionů korun. Novinářům to na dnešní tiskové konferenci řekl primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno).

Vedení města se také bude rozhodovat, co všechno bude modernizace spojená s výměnou střechy zahrnovat. Uvažuje se o nové vzduchotechnice a zateplení. "Tím bychom získali i nižší náklady," uvedl primátor.

Stavební práce mají začít příští nebo přespříští rok. Provoz stadionu v sezoně by neměly podle primátora omezit, hlavní část úprav bude naplánovaná na léto.

Střecha byla opravována v roce 1998 a pak také v rámci modernizace stadionu v roce 2014. Tehdy byla součástí investice za 30 milionů korun i výměna sedaček a úprava zázemí. Střecha ale nyní nevyhovuje nejnovějším technickým normám a nevydrží například případný nápor sněhu, který z ní musí být odklizen nasmlouvanými horolezci.

(čtk)