ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Hradec Králové nabídne téměř padesát startovacích bytů

01.11.2016

Hradec Králové 1. listopadu - Královéhradecká radnice nabízí mladým lidem 49 takzvaných startovacích bytů. Žádosti bude magistrát přijímat od 15. do 30. listopadu, losování nových nájemníků na dobu tří let se uskuteční 16. prosince ve velkém sále Adalbertina. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Magdaléna Vlčková.

"Město chce umožnit mladým lidem, kteří jsou na začátku své pracovní kariéry a životní cesty, alespoň na tuto omezenou dobu výhodnější podmínky pro život ve městě. Byli bychom rádi, kdyby si našli své zaměstnavatele a v Hradci Králové domov natrvalo," uvedla náměstkyně hradeckého primátora Romana Lišková.

V bytových domech ve Stromovce a Svatojánská má radnice k dispozici 13 bytů velikosti 1+kk a 36 bytů 2+kk. "Jde o byty, které byly předchozími nájemníky postupně uvolňovány, přičemž bývalí nájemci už se v novém výběrovém řízení o startovací byty ucházet nemohou. Zvýhodněné nájemné měsíčně činí 45,30 Kč za metr čtvereční," uvedla mluvčí. Tržní nájemné je ve městě více než dvojnásobné. Zájemce o byt nesmí být starší 32 let, nesmí být dlužníkem města a musí splňovat další kritéria, která budou zveřejněna na úřední desce města. Lidé by se do bytů mohli nastěhovat příští rok v lednu.

Královéhradecká radnice pro program startovacího bydlení postupně pořídila 172 bytů. V roce 2012 rozhodla, že část těchto bytů obsadí senioři. O losování uvolněných bytů je každoročně velký zájem, například loni v lednu se o 31 volných bytů ucházelo 480 zájemců.

(čtk)