ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Benešov chce opravit dům pro úředníky

31.10.2016

Benešov 31. října - Benešov chce přestěhovat část úředníků do domu vedle hlavní radniční budovy, v němž jsou nyní byty. Nájemníci dostanou náhradní ubytování. Budova bude muset projít rozsáhlou rekonstrukcí, náklady jsou odhadovány na 44 milionů korun, řekla ČTK místostarostka Nataša Bruková (ČSSD).

"Mohl by z toho skutečně vzniknout velice pěkný úřad, přehledný, kde by byly opravdu krásné prostory jak pro úředníky, tak ale především pro lidi, kteří ten úřad navštěvují," uvedla Bruková.

Do opravené budovy se má přestěhovat živnostenský a sociální odbor, které sídlí v nevyhovujících podmínkách. Součástí nových prostor bude i kontaktní místo. Díky stěhování se uleví zejména budově B na Masarykově náměstí, před níž se tvoří fronty.

Minulý týden si interiéry prohlédli architekti. "Teď je to ve fázi, kdy sbírají požadavky od úředníků a mají k dispozici plánky domu," uvedla Bruková. Pokud půjde vše hladce, měla by být příští rok hotova studie a projektová dokumentace a v dalším roce by se mohlo začít opravovat.

V budově jsou podle místostarostky obsazeny ještě dva byty. Podle dřívějšího vyjádření vedení města by nájemníci měli získat náhradní ubytování v lepších prostorách než dosud.

(čtk)