ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Otvovický kulturní dům kupuje Lucie Bílá

27.10.2016

Otvovice (Kladensko) 27. října - Otvovický kulturní dům, jenž jeho soukromý vlastník prodává, kupuje zpěvačka Lucie Bílá, která v Otvovicích na Kladensku od dětství žije, řekl dnes ČTK starosta Josef Purkrt. "Je v kontaktu s obcí. Jsme rádi, že to zůstane v rozumných rukách," dodal.

Vedení obce se obávalo, že přijde o prostor pro pořádání společenských akcí, který je v centru obce. Na nákup domu přibližně za deset milionů korun obec s ročním rozpočtem, který činí zhruba podobnou částku, nemá peníze. Do objektu bude také třeba dál investovat. Kulturní činnost by tak v měla v kulturním domě pokračovat, v prosinci by se v něm měl konat i koncert Bílé.

V budově funguje restaurace a má i velký sál, kde se pořádají například plesy, taneční nebo maškarní a řada dalších akcí. Jiný podobný prostor v obci není.

Bílá v září zjišťovala možnosti dotací a případnou pomoc Středočeského kraje u hejtmana Miloše Petery. "Přála bych si, aby dál sloužil svému účelu a nevznikly v něm kanceláře, sklady a malometrážní byty," uvedla tehdy zpěvačka.

Objekt po roce 1989 patřil částečně státnímu statku a polovina byla vrácena v restituci původním majitelům. Poté si dům odkoupili dosavadní majitelé, ale letos se ho rozhodli prodat.

(čtk)