ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovarský kraj plánuje přístavbu krajské knihovny

27.10.2016

Karlovy Vary 27. října - Karlovarský kraj připravuje rozšíření Krajské knihovny Karlovy Vary o další přístavbu. Na stavbu by chtěl kraj využít evropské dotace. Přístavba by umožnila rozšířit archiv knihovny, který je už na hranici zaplněnosti, řekl ČTK náměstek hejtmana Jakub Pánik (ČSSD).

"Už dneska, kvůli tomu kolik musí být prostoru pro archivaci, se značně omezuje i prostor pro veřejnost. Takže si od toho slibujeme nejen vznik nového archivu pro knihovnu a v budoucnu i pro další krajské instituce, ale také rozšíření prostoru pro návštěvníky knihovny," uvedl Pánik.

Na přístavbu knihovny by kraj mohl využít dotačního programu, který je určen právě pro modernizaci knihoven. Ten umožňuje čerpat až do výše 120 milionů korun na jeden projekt, uvedl Pánik. Náklady na přípravu projektu mají být maximálně do výše osmi milionů korun.

Krajská knihovna dostala novou budovu v areálu krajského úřadu v roce 2005. Tehdy stála 85,6 milionu korun. Nyní má přes 10.200 registrovaných uživatelů a ročně vypůjčí okolo 435.000 knih.

(čtk)