ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Rekonstrukce příbramského akvaparku může stát až 230 milionů

25.10.2016

Příbram 25. října - Chystaná rekonstrukce příbramského akvaparku může vyjít až na 230 milionů korun bez DPH. Bude záležet na tom, pro jak rozsáhlou přestavbu se zastupitelé rozhodnou. Na stůl dostanou několik návrhů. Nejlevnější varianta počítá s náklady kolem 100 milionů korun, řekl dnes novinářům místostarosta Václav Švenda (TOP 09).

"Máme připraveno pro zastupitele několik variant možných rekonstrukcí. Základní rekonstrukce, kterou musí podstoupit akvapark zcela určitě, je v podstatě modernizace nynějšího stavu bez dalšího rozvoje. To je minimum. Pak jsou tam další varianty, které počítají s rozšířením o relaxační svět, saunový svět a fitness centrum," uvedl Švenda.

Návrhy, které projednala rada města, by se zastupitelé měli zabývat na nejbližším zasedání. Se zahájením prací se počítá v příštím roce.

Problémem příbramského akvaparku jsou hlavně technologie, které jsou i 40 let staré. Radnice má k rekonstrukci hotovou studii, oponentní posudek a uspořádala anketu mezi obyvateli města, které se zúčastnilo 1650 respondentů. Z ní mimo jiné vyplynulo, že by v areálu už neměl být snackbar. Co by bylo s tímto prostorem, pokud by zastupitelé dali zelenou jen základní variantě, zatím není vyřešeno. Současným nájemcům snackbaru v prosinci končí smlouva.

Starosta Jindřich Vařeka (ANO) už dříve uvedl, že si město chce vzít na rekonstrukci akvaparku úvěr, žádná vhodná dotace podle něj není. Část nákladů by se podle něj mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti.

(čtk)