ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zastupitelé Hradce Králové budou řešit černou stavbu

25.10.2016

Hradec Králové 25. října - Zastupitelé Hradce Králové budou dnes řešit osud obchodního parku, který na okraji města bez stavebního povolení rozestavěla společnost CTP Invest. Zastupitelé by měli rozhodnout o dohodě o narovnání, která řeší souhlas města s využitím městské parcely pro stavbu silnice k obchodnímu parku. Souhlas města s využitím pozemku je podmínkou pro to, aby CTP mohla pro stavbu získat dodatečné stavební povolení. Zatím CTP do stavby investovala 270 milionů korun.

Firma CTP Invest v létě dopisem vyzvala město, aby do 29. srpna poskytlo souhlasy se stavbou příjezdové cesty na městských parcelách nebo uhradilo škodu osm milionů eur (220 milionů Kč) nebo zahájilo jednání o smírném řešení. V dopise firma uvedla, že pokud město nezareaguje, skončí spor u soudu. Následně radnice začala s firmou jednat o dohodě o narovnání, jejíž součástí by vedle udělení souhlasu s využitím pozemku mělo být také vzdání se požadavku na náhradu škody ze strany CTP Invest.

Zastupitelstvo města již problém řešilo dvakrát loni na podzim a zastupitelé vždy odmítli firmě dát souhlas se stavbou silnice.

Obchodní park začala CTP Invest bez povolení budovat na podzim 2014 u výpadovky na Ostravu. Po několika neúspěšných výzvách úřadů k zastavení stavby práce začátkem března 2015 přerušila. V tu dobu již měla první halu téměř hotovou a u druhé byla na začátku stavby. Následně firma požádala o vydání dodatečného stavebního povolení. Řízení o něm je na žádost CTP nyní přerušené.

(čtk)