ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Žamberk připravuje zastřešení zimního stadionu

23.10.2016

Žamberk (Orlickoústecko) 23. října - Žamberk na Orlickoústecku plánuje zastřešit zimní stadion, postavit nové šatny a další zázemí pro sportovce. Náklady odhaduje na 50 až 70 milionů korun. ČTK to řekl starosta Jiří Dytrt (ODS). Téma není ve městě novinkou, první studie vznikla před deseti lety.

"Rádi bychom v roce 2017 zahájili stavbu. Hodně reálné je koncesní řízení. Město by dodavateli stavby až po dobu osmi let projekt splácelo," řekl Dytrt. Starosta dodává, že město disponuje 40 miliony korun ročně na investice a není zadlužené, proto by s pomocí úvěru investici zvládlo zaplatit také. Stavět na etapy nepreferuje.

"Ledovou plochu máme v areálu Pod černým lesem. Máme tam ubytování, posilovnu, koupání, hokejisté by tam mohli mít i letní soustředění," řekl Dytrt.

Tréninky hokejistům nebo bruslení pro veřejnost je město v současnosti schopné zajistit, až když je vetší zima a dá se ledová plocha připravit. Oddíly hokejistů všech věkových kategorií od září do podzimu dojíždějí na tréninky do Lanškrouna, České Třebové nebo Chocně.

Projekt haly s osmi šatnami ještě čeká příští týden veřejné projednání s obyvateli města. Zároveň jej musejí schválit zastupitelé, aby se mohla začít připravovat projektová dokumentace pro územní řízení nebo podklady pro stavební povolení. Na dokumenty si město vyčlení milion korun, řekl Dytrt.

(čtk)