ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Luxus a historie na Královských Vinohradech

25.12.2016

PrahaApartments Wenzigova je unikátní projekt 4 půdních bytů, který po vizuální stránce zachovává původní neoklasicistní styl budovy a kombinuje jej s moderním zázemím a provedením.

Nadstandardní vinohradské podkrovní byty na rohu ulice Wenzigova a Lublaňská s ojedinělým řešením obytných prostor jsou velkoryse otevřeny do krovu. Díky prosvětlení pomocí rozměrných ateliérových oken od předního českého výrobce se z obytného prostoru stává útulný obytný ateliér.

Dva prostorné byty 3+kk č. 603 a 604 jsou mezonetové, orientované na jihozápad, točitým schodištěm propojené s galerií a terasou orientovanou směrem do klidného dvora. Z terasy doplněné zelení je unikátní výhled na pražské panorama. Čistě na jižní stranu je příjemně osluněna i garsoniéra č. 602 a velký prostorný byt 3+kk s označením 601.

Projekt v péči architektů
„Vysoká úroveň standardu vybavení bytu a kvalitní materiály vybrané od našeho studia zaručují kvalitu a jedinečný styl bydlení,“ říká Jiří Soukup, zakladatel studia Anarchitekt. Zároveň dodává, že jeho kancelář klientovi ráda poradí s výběrem všech detailů a doplňků tak, „aby bydlení získalo ojedinělý design“.

Studio Anarchitekt se podílelo na celém vývoji projektu a jeho povolení, včetně dozoru nad kvalitou prováděných prací a výběru materiálů. „S původními majiteli objektu požadujeme od stavební firmy provedení ve vysoké kvalitě s důrazem na detaily,“ zdůrazňuje Jiří Soukup.

Nepřehlédnutelný klasicistní dům
V roce 1904 byl ve Wenzigově ulici na Královských Vinohradech postaven čtyřpatrový klasicistní dům s bohatým štukovým detailem. Stavitelem tohoto objektu byl František Jiskra.

Po roce 1989 byl dům vrácen v restituci potomkům původních majitelů, kteří dům citlivě zrekonstruovali. Majitelé dbají na zachování všech historických prvků jak na fasádě domu, tak i v celém interiéru. V roce 1959 byla v přízemí domu otevřena samoobsluha, která tam vydržela několik desítek let, od roku 2005 se na jejím místě nachází restaurace. Před rokem se majitelé rozhodli využít krásné a prostorné půdní prostory, kde zanedlouho vzniknou 4 bytové jednotky s nádherným panoramatickým výhledem na Prahu.
 
Více informací naleznete na webových stránkách projektu: www.wenzigova19.cz