ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kroměříž kupuje budovu od Fondu ohrožených dětí

21.10.2016

Kroměříž 21. října - Kroměříž kupuje za 7,35 milionu korun od Fondu ohrožených dětí budovu v Kollárově ulici. Schválilo to zastupitelstvo města, řekl dnes novinářům starosta Jaroslav Němec (ANO). Fond ohrožených dětí ukončil v budově provoz letos v červenci, obdobnou službu v objektu nyní poskytuje spolek Rodinné centrum Kroměříž.

"Je to budova na lukrativní ulici. V posledních deseti letech se do ní investovalo zhruba devět milionů korun Fondem ohrožených dětí. Budova je okamžitě k dispozici, nevyžaduje žádné finanční prostředky," uvedl Němec. Město podle něj chce koupí objektu zajistit službu, kterou ohroženým dětem nyní poskytuje rodinné centrum.

Němec uvedl, že centrum zabírá jedno patro budovy a dva z pěti bytů v domě. Poskytuje terénní i ambulantní služby, stará se o 14 dětí. Podle starosty chce byty nadále využívat pro 'své' děti, které dosáhly osmnácti let. Další tři byty by město podle Němce mohlo za tržní nájemné nabídnout kroměřížské nemocnici pro její lékaře či zdravotní sestry.

Kroměříž budovu Fondu ohrožených dětí prodala za 2,5 milionu korun v roce 2006. Fond se v celé České republice dostal do problémů, jeho závazky loni v červnu přesahovaly 127 milionů Kč. Kvůli dluhům a hrozící exekuci začalo nové vedení se škrty a s rušením některých klokánků, neboli zařízení pro ohrožené děti. V Kroměříži měl fond ještě budovu v Havlíčkově ulici, také ji prodal.

(čtk)