ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kvůli investicím na Rolavě upraví Karlovy Vary územní plán

21.10.2016

Karlovy Vary 21. října - Karlovy Vary se připravují na plánované investice v rekreačním areálu Rolava. Upraví kvůli tomu i územní plán města, což umožní například rozšířit možnosti parkování v okolí areálu nebo stavbu nového občerstvení. ČTK to řekl náměstek primátora Michal Riško (ČSSD).

"Změna územního plánu souvisí s tím, že jsme představili deset atrakcí nebo investic, které by se zde mohly stavět. Jedna z nich byla nový bufet, ale protože nebyl zahrnut v územním plánu, musíme jej (územní plán) nejdřív upravit," uvedl Riško.

Nové občerstvení, které by na rozdíl od současného mělo být klasickou pevnou stavbou, by město chtělo postavit už příští rok. Dalšími kroky by pak mělo být nové sportovní centrum, bazénové centrum a nová parkoviště.

Podle Riška byla sice letos návštěvnost volně přístupného areálu vyšší, Rolava je ale hodně závislá na kolísavé kvalitě vody ve zdejších dvou rybnících. Zejména při horkém počasí a nedostatku srážek kvalita rychle klesá. Podle Riška se tak Rolava bez bazénového centra stejně neobejde.

Areál vybudovalo město s pomocí evropských dotací. Letos mu skončila takzvaná doba udržitelnosti, po kterou město nemohlo areál komerčně využívat. Podle studie by se ale měl nyní areál postupně rozvíjet a nabízet širší možnosti rekreace, ale i kulturního vyžití. Mimo jiné se zde počítá i s malým amfiteátrem pro menší koncerty.

(čtk)