ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Otevírá se pasáž českého designu

20.10.2016

Praha 20. října - Po vzoru Paříže, Berlína či Bruselu se také u nás, v Praze, nachází pasáž určená národnímu designu a umění. Pasáž českého designu si klade za cíl propojit svět mladého progresivního designu se světem úspěšných zavedených značek jak z oblasti designu a umění, tak z dalších oblastí byznysu. Český design dlouhodobě zkrášlí Pasáž české národní banky v Praze, tedy průchod mezi Senovážným náměstím a ulicí Na Příkopě, kterou si každodenně zkracují cestu stovky Pražanů i turistů.

„Pasáž ČNB je nádherným architektonickým útvarem, který nabízí kreativní duši přesně ten prostor, který potřebuje,“ uvádí Štěpánka Zinkaizlová, ředitelka Pasáže českého designu. "Pasáž se díky našemu projektu může stát tvůrčím, barevným, zábavným a poučným mostem mezi dvěma světy. Ale až tak svébytným, že se stane světem sama o sobě – světem, kde se potkávají krása, funkce, nápad a kvalita, původnost a českost. To vše pro nás Pasáž ČNB symbolizuje a s těmito atributy ji také chceme oživovat dobrým, kvalitním, výběrovým českým designem a uměním,“ dodává Štěpánka Zinkaizlová.

„Důvod, proč tato Pasáž vzniká, je prostý. V zahraničí se tyto pasáže staly jakýmisi výstavními fóry, kde se potkávají umělci a designeři přímo s veřejností. Mohou tak s ní o designu nejen hovořit, ale také jí ho přímo prodávat. Podobnou cestou chceme jít i my,“ objasnila další důvody vzniku Pasáže Štěpánka Zinkaizlová. V budoucnu se v Pasáži českého designu dočkáme řady  workshopů, večerních eventů a debat s renomovanými českými designéry a designérkami.

V současnosti v Pasáži českého designu vystavují například Daniel Danes, Zuzana Kubíčková, Kristýna Venturová, Petra Skopalová, Kamila Hrubý Vodochodská nebo designové firmy jako SITUS, Resiné, Brokis, DKKD, Modernista, Česká mincovna a v neposlední řadě i tvůrce olympijské kolekce hodinek značky PRIM. Projekt je stále otevřen českým umělcům a designérům, kteří by rádi prezentovali své výrobky či služby v tomto unikátním prostoru

Více informací lze nalézt na webu www.pasazdesignu.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/pasazdesignu.