ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zachránit památky můžete nyní i vy!

20.10.2016

Praha 20. října - Lidé z iniciativy Prázdné domy v těchto dnech založili nový spolek Dobrovous, přes který bude moci široká veřejnost přispívat také na obnovu chátrajících památek.

"Zajímá vás historie, architektura, umění, drobné historické památky? Rádi se procházíte po městě a občas jste naštvaní, protože narážíte na zanedbaná zákoutí, na zchátralé památky či na chybějící informace u zajímavých objektů? Začněte chodit s Dobrovousem. Dobrovous  nabízí společné výlety po městě a také a hlavně moderní a zábavný způsob donorství – dárcovství," píše se ve společném prohlášení spolku.


Jak to funguje?

Spolek Dobrovous pořádá vycházku po městě stejně jako jiné agentury, ale na rozdíl od nich zisk ze vstupného z větší části věnuje na bohulibé účely, řekněme např. na očistu …??.. "U každé naší vycházky vždy předem ukážeme, na jaký bohulibý účel se finanční prostředky ze vstupného použijí. Na webových stránkách projektu také budeme pravidelně informovat, jak s prostředky hospodaříme, které projekty máme připraveny, popř. budeme s vámi diskutovat, jaké nešvary by zasloužily pozornost spolku Dobrovous," vysvětlují lidé z Dobrovousu. A na závěr dodávají: "Budete našimi zákazníky a zároveň se stanete partnery při renovaci drobné památky, či jiného bohulibého záměru."

(rtv+)