ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Část rekonstrukce pěší zóny v Kadani skončí do konce října

18.10.2016

Kadaň (Chomutovsko) 18. října - Rekonstrukce historické Švermovy ulice v centru Kadaně se blíží ke konci své první etapy. Ve frekventované pěší zóně nechává město vyměnit betonovou dlažbu za řezanou žulu, která bude lépe vypadat a zároveň bude i pohodlná pro chodce. Před položením dlažby je ale v ulici ještě potřeba vyměnit inženýrské sítě, řekl ČTK starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS).

"Nejprve zde byly měněny sítě a poté zde bude udělána dlažba. První část Švermovy ulice u Mikulovické brány bude hotova do konce října i s položenou dlažbou," řekl Kulhánek. Ve druhé části, kde už byla vyměněna vodohospodářská a kanalizační infrastruktura, budou ještě vyměněny plynové řady, následovat bude položení dlažby, řekl Kulhánek. Kompletně by práce měly být dokončeny do konce června následujícího roku.

Město bude rekonstrukce stát celkem devět milionů korun. K rozhodnutí nechat dlažbu vyměnit vedla skutečnost, že betonová dlažba se do historického centra nehodí, navíc byla stará a zašlá. Nový, žulový povrch by měl podle starosty vyhovovat i ženám na podpatcích nebo matkám s kočárky.

Po rekonstrukci by se měl ve Švermově ulici objevit také nový, kovový mobiliář, umístěný tak, aby nerušil pohled na Mikulovickou bránu. Novinkou bude také elektronická úřední deska.

(čtk)