ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Kralupech nad Vltavou končí demolice bývalého hotelu Praha

18.10.2016

Kralupy n.V. (Mělnicko) 18. října - V Kralupech nad Vltavou končí demolice bývalého hotelu Praha. Stála přes dva miliony korun, většinu nákladů pokryla dotace ministerstva pro místní rozvoj. V uplynulých dnech se práce dostaly do poslední etapy, kdy těžké stroje zbouraly obvodové zdivo hotelu, řekl ČTK mluvčí kralupské radnice Aleš Levý.

Oficiálně bourání začalo zkraje září, nejdříve ale přišly na řadu vyklízecí práce, poté rozebírání střechy a krovu. Až pak následovalo samotné bourání. Odklízecí práce budou pokračovat ještě v následujících týdnech. Podle mluvčího je třeba v centru dělat práce citlivěji, například kvůli prachu. "Při bourání zdiva asistovali i hasiči, kteří kropili stavbu," uvedl mluvčí.

Poblíž zbouraného hotelu Praha má za několik let vzniknout nová ulice. Kromě zástavby lokalitu čeká oprava chodníků, silnic, přibudou nové lavičky a další prvky, které obyvatelům zpříjemní pohyb i pobyt v centru Kralup.

Postupně se má proměnit celé centrum města, kterému chybějí upravené veřejné prostory. To chce vedení radnice změnit. V centru města začala v létě oprava prostranství u kostela nedaleko radnice za 12 milionů korun.

Původně prvorepublikový hotel byl v devadesátých letech necitlivě přestavěn, v roce 2002 ho poškodila povodeň, poté byl roky opuštěný. Město hotel koupilo několik let po povodních, o jeho demolici rozhodlo přibližně před osmi lety.

(čtk)