ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ekospol uspěl s odvoláním u projektu Ekocity Hostivař

12.10.2016

Praha 12. října - Pražský magistrát zrušil rozhodnutí stavebního úřadu Prahy 15, který zamítl žádost firmy Ekospol na vydání územního rozhodnutí pro projekt Ekocity Hostivař. Vyplývá to z informací na webových stránkách magistrátu. Magistrát vytkl stavebnímu odboru Prahy 15 například porušení správního řádu. V projektu firma plánuje postavit 802 bytů v šesti domech s osmi až devíti nadzemními podlažími. Projekt koupila firma loni na jaře od společnosti CTY a doposud do něj investovala 1,3 miliardy korun.

Magistrát vytkl úředníkům Prahy 15, že postupovali v jednotlivých případech posuzování podobných projektů rozdílně. "V minulosti stavební úřad Prahy 15 běžně stavby podobného rozsahu umisťoval, přičemž se jednalo o řízení podle nového stavebního zákona a podle stejného územního plánu," napsal magistrát v odůvodnění rozhodnutí.

Firma tvrdí, že jí postup úřadu Prahy 15 způsobil škody, které chce vymáhat. Ekospol nyní podle svého mluvčího Filipa Sušanky připravuje právní kroky.

Stavební úřad Prahy 15 své rozhodnutí v minulosti zdůvodnil tím, že projekt není v souladu s požadavky uvedenými ve stavebním zákoně a že by mohly být ohroženy zájmy chráněné stavebním zákonem nebo zvláštními právními předpisy. Stavba je prý z hlediska funkčního i prostorového uspořádání v rozporu s územním plánem hlavního města Prahy. Tuto argumentaci nyní magistrát zamítl.

Generální ředitel Ekospolu Evžen Korec čeká, že stavební úřad Prahy 15 vydá územní rozhodnutí pro projekt do konce roku. "To, co se stalo, je dalším důkazem neuvěřitelného chaosu, který v povolování staveb v hlavním městě stále panuje. Není proto divu, že získat stavební povolení pro bytový projekt v Praze trvá více než pět let," dodal Korec.

(čtk)