ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Investice do nemovitostí v ČR by letos měly být rekordní

10.10.2016

Praha 10. října - Investice do nemovitostí v České republice budou letos podle poradenské společnosti CBRE nejvyšší v historii. Měly by dosáhnout hranice tři miliardy euro (cca 81 miliardy korun), zhruba o čtyři procenta více než loni. Realitním investicím dominuje kancelářský sektor, následuje maloobchod. CBRE to dnes uvedla ve své zprávě.

Ve třetím čtvrtletí dosáhl celkový objem investic 13,4 miliardy eur ve 13 transakcích. Na Prahu připadalo 88 procent této hodnoty. Bylo to hlavně díky dvěma obchodům nad hranicí 100 milionů eur (2,7 miliardy korun). Jednalo se o prodej City Tower a prodej Galerie Harfa a Harfa Office Park. Aktivní byli ve třetím čtvrtletí převážně čeští investoři, na které připadaly tři čtvrtiny celkového objemu.

Hodnota investic od začátku roku do konce září dosáhla 1,46 miliardy euro (39,4 mld. Kč), meziročně o 42 procent méně. Podle CBRE však poslední čtvrtletí překoná celkový objem investic za prvních devět měsíců. "Objem transakcí je aktuálně bezprecedentně vysoký. Předpokládáme, že letošní rok bude rekordní," uvedl ředitel oddělení investic CBRE Chris Sheils.

(čtk)