ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ašské kulturní centrum je po rekonstrukci znovu v provozu

10.10.2016

Aš (Chebsko) 10. října - Ašské kulturní centrum LaRitma je po přístavbě požárního schodiště a dalších úpravách znovu v provozu. Zlepšení protipožárních opatření umožnilo navýšení kapacity střediska ze 180 na zhruba 300 návštěvníků. Provoz v LaRitmě po pauze o uplynulém víkendu slavnostně zahájil koncert Vlasty Redla, informoval v tiskové zprávě mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. Radní navíc rozhodli, že LaRitmu bude od příštího roku spravovat nová příspěvková organizace města.

"Nová organizace Kulturní centrum LaRitma má začít fungovat od 1. ledna 2017. Rada jmenovala ředitelem organizace Roberta Vyskočila. Ten má protokolárně převzít agendu a zajistit všechny kroky související se zřízením příspěvkové organizace," uvedl Vrbata.

Dosud kulturní centrum spravovaly Ašské lesy. Ke zřízení nové organizace vedl podle radnice vedení Aše rozrůstající se kulturní program ve městě.

Město do vylepšení protipožárních opatření v kulturním středisku investovalo sedm milionů korun. Směrem od ulic Saská a Studentská vzniklo na vnějším plášti budovy mohutné ocelové požární schodiště. Byly také rozšířeny únikové východy a elektronická požární signalizace. V budoucnu LaRitmu čeká rekonstrukce vnitřních prostor, které by měla obsadit základní umělecká škola. Město si na ni již nechalo zpracovat projektovou dokumentaci.

V současné době LaRitma nabízí hudební sál s barem a vinárnou v přízemí a divadelní sál, který je mimo jiné využíván například i při zasedání zastupitelstva. Na programu kulturního centra je ještě v říjnu koncert dechovky Starovarka nebo představení Josefa Náhlovského, do konce roku vystoupí například Janek Ledecký, Pavel Dobeš nebo Západočeské divadlo Cheb.

(čtk)