ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Holice odložily prodej pozemku pro bytový dům

07.10.2016

Pardubice 7. října - Radnice v Holicích na Pardubicku odložila prodej pozemku, na kterém chtěl developer postavit bytový dům. Lidé to v petici odmítli, dali by přednost parkovišti. Město zatím neví, jak s parcelou naloží. ČTK to dnes řekl místostarosta Petr Bajer. "Záměr developera byl postavit nižší dům s byty menší kubatury a nevybavené, aby si je mohli dovolit mladí lidé," uvedl.

Město si nechá vypracovat studii, z které vyplyne, co by se na pozemek v Otmarově ulici o velikosti 2500 metrů čtverečních nejlépe hodilo. Možná to budou řadové rodinné domy a parkovací stání, řekl Bajer.

"Je to jeden z posledních stavebních pozemků města. My jsme lidem část pozemku nabídli k odprodeji, o to nemají zájem," řekl Bajer. V územním plánu je pozemek vedený jako stavební parcela, pokud by se město rozhodlo pro jinou variantu, třeba oddychovou plochu, musela by změnit i územní dokument.

Zatímco v Otmarově ulici chtějí lidé parkoviště, loni se naopak peticí obyvatelé proti parkovišti na místě bývalé tržnice ohradili. Prostor je v blízkosti autobusového nádraží a kolem jezdí hodně aut.

"Lavičky by tam pro posezení moc komfortní nebyly. Spíš uvažujeme, že bychom tam příští nebo následují rok zřídili pár stánků pro farmářský prodej. Místo se hodí i pro drobnější slavnosti," řekl Bajer.

(čtk)