ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Developer P3 si půjčil 38 miliard korun

06.10.2016

Praha 6. října - Developer P3 (dříve PointPark Properties) si od bank, mimo jiné v Česku a na Slovensku, půjčil 1,4 miliardy eur (zhruba 38 miliard korun). Refinancuje tak půjčky, které mu dříve banky poskytly. Uvedl to dnes server Euro.cz s tím, že jde zřejmě o největší český bankovní obchod historie.

Celkem 720 milionů eur firmě půjčily ČSOB, Komerční banka, Česká spořitelna a UniCredit. Tyto peníze použije developer na aktiva v ČR a na Slovensku. Raiffeisen Bank International k tomu poskytne peníze na refinancování rumunských aktivit, americká banka Morgen Stanley v západní Evropě a Polsku.

"Jedná se o největší transakci v letošním roce a pravděpodobně i největší v České republice za celou dobu novodobé historie," sdělila serveru ředitelka útvaru Financování nemovitostí ČSOB Lenka Kostrounová.

Společnost P3 má sídlo v Praze a působí v devíti evropských zemích. Vlastní 163 skladů s celkovou rozlohou přes tři miliony metrů čtverečních. Vlastníky firmy jsou od roku 2013 TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge. Po jejich příchodu v roce 2013 developer zahájil výraznou expanzi, kdy se rozloha jeho budov rozrostla o 1,3 milionu metrů čtverečních.

(čtk)