ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha postaví domky pro postižené v Odlochovicích

04.10.2016

Praha 4. října - Praha postaví za 20 milionů korun tři domky pro zdravotně postižené v Odlochovicích na Benešovsku. Původně město počítalo s investicí vyšší o deset milionů korun. Radní dnes rozhodli o přidělení veřejné zakázky firmě Cetus Plus, která nabídla nejnižší cenu. Domky bude stavět necelý rok.

"Jedná se o dlouhou dobu plánovanou stavební akci," uvedl k chystané stavbě radní pro sociální věci Daniel Hodek (ČSSD). "Projekt jednoznačně zvyšuje kvalitu sociální služby pro současné klienty domova, které systémově podporujeme například tím, že zlepšujeme jejich bydlení a rozvíjíme tím jejich samostatnost," doplnil.

Integrované centrum sociálních služeb, které sídlí v areálu bývalého zámku v Odlochovicích, je příspěvkovou organizací hlavního města. Poskytuje domov 125 lidem s mentálním nebo kombinovaným postižením a chráněné bydlení pro dalších 29 klientů. Podle stupně postižení jsou k dispozici tři areály, více než polovina postižených obývá zámeček. Klienti žijí v domácnostech o sedmi až dvanácti členech. Pečuje o ně stálý personál.

(čtk)