ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Areál spediční firmy Hanzalík je k prodeji

05.10.2016

České Budějovice 5. října - Areál spediční firmy Hanzalík, která skončila v insolvenci, mohou zájemci koupit ve výběrovém řízení. Doporučená cena komplexu, jenž se nachází u Lišova na Českobudějovicku na rozloze více než devíti hektarů, činí 25 milionů korun. Josefa Hanzalíka, jemuž autodoprava s více než 400 kamiony patřila, poslal loni soud kvůli podvodům na 5,5 roku do vězení. ČTK o výběrovém řízení lišovského areálu informoval Michal Skuhra ze společnosti Naxos, která má prodej na starosti.

"Znalecký posudek ocenil objekt na 30 milionů korun. Doporučená cena je 25 milionů korun, což znamená, že zájemci mohou nabízet částky nižší i vyšší," uvedl Skuhra. Dodal, že zisk z prodeje areálu si mezi sebou rozdělí věřitelé spediční autodopravy Hanzalík.

První kolo výběrového řízení končí 21. října. Skuhra uvedl, že jediným kritériem je cena. "Areál získá ten zájemce, který nabídne nejvyšší částku. Jaký projekt bude chtít potom v objektu realizovat, výběrové řízení nijak zohledňovat nebude," řekl. Podle Skuhry je areál zajímavý hlavně pro autodopravce, jelikož pro tyto služby je plně vybaven.

Hanzalíkova spediční firma se vypracovala z nuly na jednoho z největších autodopravců v Česku. Společnost ale od roku 2014 čelila exekuci a její majitel se ocitl v insolvenci. Hanzalík v roce 2007 koupil v dražbě papírny ve Větřní na Českokrumlovsku za 233 milionů korun. Firma však v roce 2013 skončila v insolvenci a nyní tam běží jen částečná výroba.

(čtk)