ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Rychnově vyroste nová budova pro sociální služby

04.10.2016

Rychnov nad Kněžnou 4. října - V Rychnově nad Kněžnou dnes slavnostně začala stavba nové budovy sociálních služeb. V objektu zhruba za 60 milionů korun bude fungovat denní stacionář a domov důchodců, řekla ČTK ředitelka Sociálních služeb města Rychnov nad Kněžnou Hana Skořepová.

"Nová budova nám umožní rozšířit naše služby o 30 lůžek domova pro seniory, zlepší komfort pro denní stacionář," řekla Skořepová. Domov důchodců zatím v Rychnově nad Kněžnou chybí. Sociální služby města Rychnov nad Kněžnou nabízejí vedle denního stacionáře také pečovatelskou službu a domácí zdravotní péči. Například pečovatelskou službu využívá 370 klientů, služby denního stacionáře zhruba 20 seniorů.

Nový objekt vznikne v současném komplexu sociálních služeb, stavební práce by měly skončit na jaře 2018. "Předpokládáme, že provoz domova pro seniory by se měl rozjíždět od 1. ledna 2019, denní stacionář se bude stěhovat v druhé polovině roku 2018," řekla Skořepová. Dvě třetiny nákladů pokryje státní dotace, zbytek zaplatí hradecký kraj a rychnovská radnice.

Do výstavby a oprav sociálních zařízení se v hradeckém kraji v posledních letech investovaly stovky milionů korun. Zhruba před rokem kraj otevřel po rekonstrukci Domov Dolní zámek v Teplicích nad Metují, který slouží klientům závislým na návykových látkách. V pondělí kraj zahájil opravu památkově chráněného objektu domova důchodců v Černožicích na Hradecku. Rekonstrukce objektu z roku 1926 na moderní zařízení sociální péče by měla přijít na 45 milionů korun bez daně z přidané hodnoty.

(čtk)