ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Lidé v Nové Pace budou v anketě rozhodovat o umístění nádraží

03.10.2016

Nová Paka (Jičínsko) 3. října - Voliči, kteří zamíří v pátek a sobotu k volebním urnám v Nové Pace na Jičínsku, budou rozhodovat nejen o složení nového vedení kraje, ale také o umístění dopravního terminálu. ČTK to dnes zjistila na webu radnice. Podle starosty Josefa Cogana by výsledky ankety mohly být známy v pondělí.

"Otázku umístění autobusového terminálu považujeme za zásadní, a proto se obracíme na občany, abychom znali jejich názor," uvedla radnice na webu. Město plánuje vybudovat v případě získání evropské dotace terminál s 60 až 100 parkovacími místy za maximálně 60 milionů korun bez DPH. Město oslovilo 12 architektonických ateliérů, které předložily osm návrhů.

Lidé mohou v anketě podpořit návrh společnosti Loca Plan, který počítá s vybudováním terminálu na místě současného autobusového nádraží, nebo návrh ateliéru Mardou. Ten počítá s přesunem autobusového nádraží do místa parkoviště pod náměstím. Třetí možností je ponechání současného stavu.

Současné autobusové nádraží v Nové Pace slouží již více než čtvrt století a lidem nenabízí dostatečné zázemí, chybějí u něj také parkovací místa. "Tento stav, na který jsme zvyklí, může vydržet ještě mnoho dalších let. Přesto si myslíme, že pokud můžeme tento dopravní uzel Novopacka zrekonstruovat či nově vystavět za pouhý zlomek skutečných nákladů, je to skvělá příležitost pro město a jeho občany," uvedla radnice.

Nová Paka uspořádala současně s volbami anketu již poněkolikáté, například v roce 2013 lidé v anketě, která se konala se sněmovními volbami, podpořili zákaz podomního prodeje a také modernizaci městského kulturního střediska.

(čtk)