ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Rakovník příští rok dokončí opravy dvou sídlišť

30.09.2016

Rakovník 30. září - Rakovník příští rok dokončí opravy dvou sídlišť, kromě Bendovky i sídliště Dukelských hrdinů. Město za opravy zaplatí asi 15 milionů korun bez DPH. Rakovničtí radní nedávno schválili uzavření smlouvy na práce ve Sportovní ulici a sídliště Dukelských hrdinů, hotovo má být příští rok v červenci, práce začnou na konci roku. Oprava Bendovky má být hotová v první polovině příštího roku, práce na ní už začaly. ČTK to dnes řekla mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová.

Součástí úprav sídliště Dukelských hrdinů budou opravy chodníků a parkovišť, vytvoření nových parkovacích míst i chodníků a úprava silnice podél garáží. "Na dokončení rekonstrukce čekali i majitelé přilehlých garáží, protože v době dešťů docházelo k vyplavování garáží," uvedl místostarosta Miroslav Samaš (ANO).

Na sídlišti také přibude zeleň, kromě výsadby stromů se počítá se vznikem několika živých plotů. "A samozřejmě budou do nově zrekonstruované části doplněny lavičky," řekla Štulajterová. V rámci rekonstrukce Sportovní ulice se bude měnit potrubí vodovodu a kanalizace.

První část obnovy sídliště Dukelských hrdinů za 12 milionů korun byla dokončena v roce 2014. Tehdy přibylo hřiště, zeleň a byly mimo jiné i upraveny parkovací plochy a chodníky.

Vedení Rakovníka se v posledních letech obnově sídlišť věnuje. Některé z projektů, například rekonstrukce sídliště Klicperova, byly uskutečněny ještě v minulém volebním období. Město také plánuje vznik klidové zóny na sídlišti V Lukách. Kompletní obnova bude stát asi deset milionů korun. Pokud město získá dotace, hotovo by mohlo být v roce 2018.

(čtk)