ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Ostrově začala přestavba domova pro seniory

30.09.2016

Ostrov (Karlovarsko) 30. září - V Ostrově v září začala další etapa přestavby Domova pokojného stáří. K jednomu z objektů v areálu přibude nové patro, díky přestavbě vznikne pro seniory 18 nových lůžek. Celkem jich domov nabídne 45. Stavbu za 19,3 milionu korun financuje město ze svého rozpočtu, dokončena by měla být do konce července 2017. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí ostrovské radnice Zdeňka Newiaková.

"Ve druhé etapě rozšíření přibude v budově C celkem 18 lůžek v jedno a dvoulůžkových pokojích včetně odpovídajícího hygienického zázemí. Dále také vznikne vnější vertikální plošina, suterénní zázemí pro personál - vznikne nová prádelna, sušárna a šatna pro zaměstnance a zútulněna a upravena bude zahrada," doplnil starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD).

Celkově by měl domov po dokončení přestavby nabídnout 45 míst, včetně lůžek denního stacionáře.

Druhá etapa stavby navazuje na již realizovanou rekonstrukci budov A a B, pavilony budou v jejím závěru kompletně propojeny a vytvoří tak jeden celek. V nástavbě budovy C vznikne také společenská místnost. Celý objekt i přístup do něj bude bezbariérový.

Domov pokojného stáří v Ostrově provozuje Farní charita, v současné době zaměstnává přibližně 24 pracovníků, kteří pečují o 25 klientek. Po otevření budovy C by mohlo přibýt až 13 dalších zaměstnanců. Na místo v domově pro seniory podle údajů radnice čeká asi 90 lidí, celkově žije v Ostrově zhruba 6000 lidí v důchodovém věku. Celkem má přitom Ostrov a přilehlé obce 17.500 obyvatel.

(čtk)