ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Lysé nad Labem vznikne parkovací dům pro kola

27.09.2016

Lysá nad Labem (Nymbursko) 27. září - V Lysé nad Labem na Nymbursku má vzniknout parkovací dům pro jízdní kola. Jeho vybudování by mělo stát zhruba deset milionů korun. Středočeský kraj dnes na výstavbu objektu schválil podporu půl milionu korun, peníze budou vyplaceny z rozpočtu pro rok 2017. Uvedl to Středočeský kraj v tiskové zprávě.

"V žádosti Lysečtí uvedli, že předpokládané náklady projektu činí celkem deset milionů korun a projekt už mají doveden do fáze stavebního povolení," uvedl krajský náměstek pro regionální rozvoj Karel Horčička (ČSSD). Město je podle něj též připraveno podat žádost o dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Cyklodům bude v Lysé nad Labem u železniční stanice. Pro zaparkování jízdních kol ho budou zřejmě nejvíce využívat lidé, kteří dále cestují vlakem. Podle Horčičky umožní výstavba parkovacího domu splnit cíl propojení veřejné dopravy s cyklodopravou. "Tento cíl je definován v Programu rozvoje územního obvodu Středočeského kraje," doplnil náměstek.

Podle hejtmana Miloše Petery (ČSSD) jde o první podobný cyklodům ve Středočeském kraji. Kraj počítá s tím, že navrhne vytvoření finančního zdroje pro podporu výstavby dalších cyklodomů ve středních Čechách, uvedl Horčička. Z krajského rozpočtu na příští rok by po jeho schválení zastupitelstvem mohlo jít na výstavbu cyklodomů až pět milionů korun. O spolufinancováni cyklodomů již požádala města Poděbrady, Nymburk a Čelákovice.

(čtk)