ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Horská služba v Čenkovicích má novou stanici

27.09.2016

Čenkovice (Orlickoústecko) 27. září - Horská služba zprovozní začátkem října novou stanici v Čenkovicích. Její výstavba na místě původního nevyhovujícího objektu stála zhruba šest milionů korun. Proti dřívějšku v ní záchranáři budou mít mnohem lepší zázemí, řekl ČTK náčelník Horské služby Orlické hory Josef Hepnar.

"Je tam výrazně větší a luxusnější ošetřovna pro pacienty, protože v zimě je tam hodně úrazů. Je tam mnohem lepší a příjemnější služebna, dům je energeticky výrazně méně náročný, původní byl dřevěný a špatně vytopený," uvedl Hepnar.

Autorem projektu stanice je architekt Jaroslav Ježek, na výstavbu přispěl půl milionem korun Pardubický kraj. Horská služba v současnosti budovu vybavuje nábytkem a záchranářskými potřebami.

Pardubický kraj podporuje horskou službu v regionu dlouhodobě. Vloni jí věnoval kromě příspěvku na výstavbu i 120.000 korun na nákup nezbytného vybavení. V minulých letech pořídilo hejtmanství pro horské záchranáře defibrilátory, skialpinistické lyže nebo speciální nosítka.

(čtk)