ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Sokolov opraví Antonínské mosty

26.09.2016

Sokolov 26. září - Sokolov nechá zrekonstruovat polovinu takzvaných Antonínských mostů. Mosty vedou od cyklostezky mezi Sokolovem a Citicemi přes řeku Ohři, silnici do Citic a železniční trať. Právě část nad železnicí začala kvůli prosakování způsobovat problémy, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se tak na město obrátila se žádostí o opravu. Rekonstrukce by měla začít v roce 2017, částku 16 milionů korun zaplatí město z vlastního rozpočtu, řekl dnes ČTK místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).

"Most, který je od řeky směrem přes silnici a železnici, začíná být v poměrně špatném stavu. Díky prosakování může dojít k tvoření rampouchů, které samozřejmě můžou padat na troleje a projíždějící vlaky. Proto jsme byli vyzváni SŽDC, abychom provedli opatření, aby k tomuto nemohlo docházet. My jsme se rozhodli celou tuto polovinu Antonínských mostů komplexně zrekonstruovat tak, aby vydržely další desítky let," řekl Jakobec.

Druhá polovina mostu nad řekou je podle místostarosty v lepším stavu, navíc tam z případného prosakování žádné nebezpečí nehrozí. Její rekonstrukci tak město prozatím odloží.

K rekonstrukci části nad železnicí město přistoupí i proto, že po dokončení rekultivace a revitalizace jezera Medard budou právě Antonínské mosty na straně u Sokolova pro pěší a cyklisty zřejmě jedním z hlavních přístupů k jezeru. Příjezd k jezeru vznikne po dokončení severozápadního obchvatu Sokolova v roce 2018. Kromě koupání má Medard nabídnout vyžití pro řadu vodních sportů, včetně například plachtění nebo kiteboardingu. Jezero, které vzniklo zatopením lomu, bude mít rozlohu 490 hektarů a jeho největší hloubka bude kolem 40 metrů. Napouštění je již téměř dokončeno.

(čtk)