ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Masarykovo náměstí projde rekonstrukcí

26.09.2016

Bystřice pod Hostýnem (Kroměřížsko) 26. září - Bystřice pod Hostýnem připravuje na příští rok rekonstrukci Masarykova náměstí, jehož vzhled obyvatelé města dlouhodobě kritizují. Radnice by ho chtěla zvelebit tak, aby oslavy 650 let od založení Bystřice v roce 2018 mohly být už na opraveném náměstí. ČTK to řekl starosta Zdeněk Pánek.

Práce by měly být rozděleny na etapy. První se bude podle Pánka týkat území před městským úřadem, kde bude vyměněna současná dlažba za žulové kostky. "Projekt počítá s tím, že budou zachovány čtyři lípy, které jsou v centru. Chceme také vyměnit část dlažby kolem kostela, kde je to také v zoufalém stavu," uvedl Pánek.

Opravena bude také kašna a na náměstí by měly být instalovány rozvody elektřiny a kotvení pro mobilní pódium. Doplněn bude mobiliář - lavičky a odpadkové koše. Na náměstí by se také mohla přesunout tržní místa pro výrobky domácích pěstitelů. První etapa se podle starosty uskuteční v příštím roce. Náklady podle projektu činí 18 milionů korun bez DPH.

V další etapě se počítá s úpravou zeleně mezi kostelem a základní uměleckou školou. "Chtěli bychom se pokusit o něco takového, jako je třeba ve Zlíně v Komenského parku. Měl by to být odpočinkový, nejen průchozí prostor," uvedl Pánek. Druhá etapa úprav náměstí se zřejmě uskuteční až po dalších komunálních volbách v roce 2018.

(čtk)