ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Havířov chystá opravu Městského fotbalového areálu

26.09.2016

Havířov (Karvinsko) 26. září - Havířov na Karvinsku chystá opravu Městského fotbalového areálu v Prostřední Suché. Na stadionu chce upravit zázemí a obměnit technické zařízení budovy, tedy vytápění, rozvodů vody či kanalizace. Součástí modernizace bude také interiér restaurace a vybavení kuchyně, řekla ČTK mluvčí magistrátu Jana Dybová.

"Na opravu zázemí areálu vyhlásíme veřejnou zakázku malého rozsahu. Předpokládaná hodnota této zakázky bude zhruba 3,25 milionu korun. Rekonstrukci plánujeme zahájit již v říjnu a potrvá asi dva měsíce," uvedl náměstek primátora pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta (ČSSD).

Mluvčí připomněla, že Správa sportovních a rekreačních zařízení Havířov převzala Městský fotbalový areál v Prostřední Suché v listopadu 2008. Postupně se areál opravuje tak, aby byl plně provozuschopný a mohly se na něm konat fotbalové zápasy i tréninky havířovských fotbalistů.

V současnosti mají sportovci k dispozici šatny, sprchy i sociální zařízení. V provozu jsou dvě travnatá hřiště se zabudovaným umělým zavlažováním. "Součástí areálu je i tréninkové hřiště s umělým povrchem, které má ve správě fotbalový klub. Správa sportovních a rekreačních zařízení spravuje již obě dvě tribuny," uvedla Dybová.

Zařízení ale neslouží jen fotbalu. Například v suterénu druhé tribuny je zkušebna pro kapely a součástí areálu je i herna stolního tenisu, kterou může využívat veřejnost.

(čtk)