ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ve Velkém Borku mají nově postavený obecní úřad

22.09.2016

Velký Borek (Mělnicko) 22. září - Ve Velkém Borku na Mělnicku mají nově postavený, prostornější obecní úřad. Původní objekt musela obec zbourat kvůli špatném technickém stavu. ČTK to řekla zastupitelka obce Helena Vavřinová. Obec má zhruba 1000 obyvatel a letos hospodaří s přibližně 17 miliony korun.

Práce na stavbě nové budovy trvaly necelý rok, včetně bourání za ni obec zaplatila přes čtyři miliony korun, část nákladů pokryla dotace středočeského hejtmanství. Zatímco v původním úřadu fungovala jen jedna místnost pro starostu, místostarostu a dvě úřednice, nyní má budova tři místnosti v přízemí a navíc patro, kde je úložný prostor, ale bude zde možné také pořádat zasedání zastupitelstva. "Přízemí budovy je bezbariérové," uvedla Vavřinová.

Nový obecní úřad sousedí s volnočasovým centrem za více než 12 milionů korun, které vzniklo před třemi lety. Konají se v něm různé kulturní aktivity, cvičení nebo setkávání maminek s dětmi a sídlí zde knihovna. V tomto případě většinu nákladů pokryla evropská dotace.

(čtk)